Як підготувати вантаж до перевезення різними видами транспорту

 • Як підготувати вантаж до перевезення різними видами транспорту

  Як підготувати вантаж до перевезення різними видами транспорту

  Транспортування вантажу – це досить складний процес, що включає різні операції: роботи з розвантаження і навантаження, переміщення та зберігання вантажу, а також його офіційне документальне супроводження.

  В ході міжнародного перевезення вантажу важливим пунктом є те, як вантаж підготовлений до перевезення. Від того наскільки правильно і якісно упакований, закріплений і розташований в кузові, контейнері або на майданчику вантаж, буде залежати в якому стані його отримає замовник.

  Доброю вважається підготовка вантажу, яка поєднує економічність і забезпечення схоронності вантажу при його перевезенні та зберігання. У разі великого відстаней перевезення за кордон варто приділити максимум уваги підготовці товару.

  Дві головні умови підготовки товару для експорту:

  • упаковка товару, вантажу враховуючи вид перевезення;
  • підготовка пакету документів для супроводу вантажу в процесі його переміщення.

  Порядок підготовки вантажу до міжнародного транспортування передбачає:

  • Визначення фізико-хімічних властивостей вантажу.
  • Упаковка.
  • Маркування.
  • Оформлення супровідної документації.
  • Завантаження та розміщення у транспортному засобі.

  Підготовка вантажоперевезення (фізична)

  Неправильно підготовлений вантаж до транспортування може призвести до пошкодження товару, нашкодити людям під час завантаження / розвантаження, пошкодити транспортний засіб і у випадку з вантажами категорії АДР, зашкодити довкіллю. А у випадку порушення цілісності упаковки товару, що відправляється відправник може зазнати великих збитків.

  Перше з чого рекомендуємо почати, так це визначити:

  1. Тип вантажу (рідкі, сипучі і т.д.), ступінь впливу на навколишнє середовище (виділяє запах, має підвищену вологість і т.п.), особливі умови транспортування (температура, вологість). Дані властивості вантажу вкажуть на те як саме необхідно його упакувати. А також яку необхідно нанести маркування на вантажні місця і який тип транспортного засобу використовувати для транспортування.
  2. Тип пакування (коробка, ящик, бочка, мішок, піддон).
  3. Маркування вантажів. Нанесення знаків вказуючі на те, як необхідно поводитися з вантажем: ні штабелювати, ні перевертати, обмеження по температурі, скло і т.д.

  Права перевізника, регламентовані міждержавними нормативно-правовими актами у сфері вантажоперевезень, передбачають можливість відмови від транспортування вантажу, у разі якщо відправник вантажу знехтував правилами упаковки вантажу для транспортування, що загрожує ушкодженнями вантажу, що перевозиться.

  Підготовка вантажу до перевезення (документальна)

  Незалежно від товару, під час проходження вантажу через кордон він є предметом зовнішньоекономічної операції, незалежно від виду транспорту, яким він буде перевозитися, вантаж повинен супроводжуватися з певним переліком документів.

  Обов’язковими документами є:

  • контракт;
  • специфікація;
  • рахунок фактура (інвойс);
  • транспортна накладна (CMR при переміщенні автомобільним транспортом, Airway bill – авіаційним, Вill of lading (коносамент) – морським).

  Залежно від групи товару може виникнути необхідність у додатковій документації, наприклад: сертифікат походження, фітосанітарний сертифікат або ж ветеринарний сертифікат.

  Послуги Транс Логістик Плюс – підготовка вантажів до перевезення різними видами транспорту

  международные автомобильные грузоперевозки
  Зверніть увагу: весь пакет документів супроводжує вантаж під час перевезення вантажу за / с кордону повинен бути узгоджений відправником вантажу з одержувачем цього вантажу. Та як другої потрібно буде провести митне оформлення вантажу. Некоректно заповнені або неправильно зібраний пакет документів для відвантаження може привести до затримки вантажу на кордоні або ж оплати штрафу.

  Компанія ТЛП надає послуги міжнародних вантажоперевезень автомобільних, авіа перевезення вантажу, морські перевезення протягом одинадцяти років. Ми підкажемо як правильно підготувати той чи інший тип вантажу до перевезення за кордон з дотриманням всіх вимог..

call