Вантажоперевезення: види вантажів

 • Вантажоперевезення: види вантажів

  Вантажоперевезення: види вантажів

  Перевозяться вантажі можна класифікувати за кількома критеріями. Класифікація відбувається в залежності від приналежності транспортуються одиниць до тієї чи іншої групи, способу перевезення, розмірами і т.д.

  Розподіл за видами необхідно компанії-вантажоперевізнику для того, щоб правильно організувати процеси перевезення, а також підготовчі роботи.

  Класифікація вантажів

  грузоперевозки международные

  Вантажоперевезення: генеральні вантажі

  Що таке генеральні вантажі? Це вантажі, що вимагають укрупненого габаритного місця, розсипні або упаковані товари. Такий вид вантажів перевозиться незалежно від виду транспорту. Можуть бути представлені металопродукцією, рухомий технікою, ЗБВ, великогабаритними, важкими, таро-штучними, пакетований і лісовими вантажами.

  Перевезення збірних вантажів

  Збірними називають вантажі, відправлені єдиною партією, але від різних відправників. Такі вантажі перевозять одним транспортним засобом, що рухаються в одному напрямку, але призначені для різних одержувачів.

  Негабаритні та великовагові вантажі

  Вантажі, чиї габарити не входять в допустимі норми, перевозяться за певними правилами. Для них розробляються індивідуальні маршрути з дотриманням вимог до розміщення і закріплення вантажів. До таких вантажам відносять спец техніку, промислове обладнання і установки, елементи трубопроводів, мостові прольоти, специфічні конструкції та інші.

  Перевезення небезпечних вантажів

  До категорії небезпечних вантажів відносять матеріали і речовини, що вимагають особливого дотримання заходів з перевезення, так як вони становлять небезпеку для здоров’я людини і майна.

  Перевезення швидкопсувних вантажів

  Вантажі, які стосуються до швидкопсувних, перевозять рефрижераторами. Вони вимагають певних температурних режимів, рефрижераторні установки оснащені холодильними камерами або ізотермічні фургони зі спеціальною теплоізоляцією кузова. Це продукти харчування, вакцини, свіжозрізані рослини, лікарські препарати, хімічні реагенти.

  Живі вантажі і їх перевезення

  До цієї категорії вантажів відносять тварин, птахів, риб, бджіл. Щоб здійснити транспортування живого вантажу, використовують скотовози, клітини, вулика, резервуари.

  Правильне визначення виду вантажу дозволяє з точністю вибрати умови завантаження / розвантаження, зберігання, тип транспорту і умови перевезень. Уточнити вид товару можна при замовленні транспортування вантажів, звернувшись до кваліфікованих фахівців компанії «Транс-Логістик Плюс».

call