Міжнародні авіаперевезення небезпечних та спеціальних вантажів

 • Міжнародні авіаперевезення небезпечних та спеціальних вантажів

  Міжнародні авіаперевезення небезпечних та спеціальних вантажів

  Доставити вантаж повітряним транспортом можна комерційним або чартерним рейсом. Здійснюються авіаперевезення вантажів між аеропортами комерційних або пасажирських авіаліній і це можуть бути як великі аеропорти так і маленькі.

  Що включає в себе авіаперевезення вантажів?

  Авіаційний транспорт може перевозити різні категорії вантажів. Це може бути техніка, товари народного споживання, меблі, сільгосппродукції, аж до перевезення літака літаком. Послуги авіаперевезення вантажів включають в себе найрізноманітніші групи товарів.

  До кожного типу вантажу пред’являються особливі вимоги в залежності від габаритів, консистенції і групи. Такі вантажі відносяться до «спеціальних» (special) і «небезпечним» (hazardous). Поняття «спеціальний вантаж» вживається досить часто.

  Як перевозити небезпечні вантажі?

  Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) «Технічні інструкції з безпечного перевезення небезпечних речовин у повітрі». Крім того, Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) теж має свою власну версію такого документа, яка називається Danderous Goods Regulations ( «Правила перевезення небезпечних вантажів»).

  Негабаритні, швидкопсувні (вантаж, що має на увазі швидку доставку), вибухонебезпечні і живі вантажі вимагають нестандартні умови транспортування. Перевезення небезпечних вантажів повітряним транспортом найшвидший вид вантажоперевезень.

  перевозка опасных грузов самолетом

  Щоб забезпечити надійну швартування вантажу в відсіку літака він повинен бути добре упакований це стосується не тільки перевозять по повітрю особливих вантажів, але і будь-який інший вантаж. Для запобігання порушення герметизації літака і пошкоджень вантажу, що відправляється авіа вантаж повинен бути чисто упакований без гострих кутів і виступів.

  Встановлено суворі вимоги до упаковки небезпечних вантажів. Забороняється упаковувати небезпечні вантажі з іншими видами вантажів. Тара для перевезення особливих вантажів повинна витримувати перепади температур і тиску, пов’язані з авіаперевезеннями. Незалежно від вантажу, будь то рідкий, газоподібний або сипучий, він повинен бути максимально упакований для запобігання витоку вмісту. Кожен вантаж повинен мати транспортне маркування, яка вкаже на ступінь небезпечності перевезеного вантажу, а також пояснення поводження з вантажем і піктограми.

  Класифікуються небезпечні вантажі за ступенем можливого нанесення шкоди навколишньому середовищу, людям (небезпека здоров’ю), повітряному судну або терміналів аеропорту. При порушенні правил транспортування, такі вантажі можуть завдати непоправної шкоди. Класифікація небезпечних речовин в залежності від їх небезпеки:

  1. Забороняється для авіаперевезення вантажі відносяться до різних видів зброї, боєприпаси, вибухові і токсичні речовин, газів, деякі види тварин, вакцин, наркотичних речовин, цінні папери, поштові марки, і деякі інші вантажі.
  2. Відправник несе повну фінансову та юридичну відповідальність за шкоду, яка потенційно може бути заподіяно перевізнику або третім сторонам. У разі, якщо їм не була надана повна інформація про властивості вантажу, які можуть стати причиною аварії. Авіаперевезення небезпечних вантажів, без належного маркування та некоректно оформлених є серйозним порушенням.
  3. До перевезення по повітрю приймаються небезпечні вантажі, при відповідно супровідних документів встановленим вимогам. Вантажі групуються з урахуванням полегшення можливості пожежогасіння.

  Для здійснення міжнародної авіаційної перевезення спеціальних та небезпечних вантажів необхідно оформити наступні документи:

  • Дозвіл Держекспортконтролю на право здійснення міжнародної передачі зазначеного вантажу.
  • Дозвіл Міністерства екології та природних ресурсів України.
  • Договір з перевізником про повітряні перевезення заявленого вантажу.
  • Накладна вантажовідправника (Air Waybill).
  • Декларація про небезпечні вантажі (Shipper’s Declaration for dangerous goods).

  Авіаційні вантажоперевезення – правила перевезення небезпечних та спеціальних вантажів авіаційним транспортом

  Перевозка опасных грузов воздушным транспортом

  Перевозити спеціальні та небезпечні вантажі отримують право не всі повітряні судна. Перевага віддається літакам, які можуть винести різні умови польоту і відповідають всім необхідним нормам і характеристикам. Літаки перевозять вантаж з небезпечними речовинами знаходяться під особливим контролем. Небезпечні вантажі дозволено тимчасово зберігати на складі аеропорту, а деякі вантажі взагалі завантажуються і вивантажуються безпосередньо в момент вильоту.

  Транс Логістик плюс міжнародні перевезення небезпечних вантажів з якої будуть максимально якісні та дотриманням всіх норм.

call